Güncel

Arkadaşları Berkin için eylemdeydi

 

Mersin: Akdeniz Belediyesi Eğitim Destek Evi öğrencileri, Berkin Elvan’ın polis tarafından katledilmesini protesto etmek amacıyla Eğitim Destek Evi binası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada; “Zınar, Şerzan, Uğur, Ceylan şimdi de Berkin Elvan artık yeter“, “Sizin çocuklarınız çaldı bizim çocuklarımız öldü“, “Kaç ayakkabı kutusuna sığar 15 yaşındaki can” dövizleri taşınırken, ” Katil devlet hesap verecek“, “Uğur Kaymaz, Ceylan Önkol, Berkin Elvan şehît namirin“, “Katiller halka hesap verecek“, “Her yer Hevsel her yer direniş” sloganları atıldı.

Açıklamayı yapan Newroz Geriş, sokakların katillerle dolu olduğunu söyledi. “Vur” emrini veren ve vuranı yargılamayarak kollayan, çocukları öldürmeye doymayan katilin devlet olduğunu belirterek, “Çoğu zaman üniformalıdırlar, ellerinde coplarıyla destan yazarlar” dedi. 
Akdeniz Belediyesi Eğitim Destek Evi öğrencilerinden Newroz Eriş, 1988 yılından bu yana 576 çocuğun yaşaması gereken en güzel yaşlarını yaşayamadıklarını belirterek, “Bu tablo kendi vatandaşına savaş açmış bir devletin eseridir” dedi.
1988 yılından bu yana 576 çocuğun yaşaması gereken en güzel yaşlarını yaşayamadıklarını belirten Geriş, Berkin Elvan’ın da bu çocuklardan olduğunu ifade etti. Geriş, aynı katilleri Fethiye’de HDP’ye saldırırken, Gezi Parkı’nda, Hevsel Bahçeleri’nde de gördüklerini belirterek, “Bu tablo kendi vatandaşına savaş açmış bir devletin eseridir” dedi.

Gelecekleri karartılan Berkin elvan ve tüm devlet terörü mağdurlarının hesabının sorulmasını istediklerini vurgulayan Geriş, “Acımıza ve geleceğimize sahip çıkmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu