Güncel

Armutlu sokaklarında yine barikat

Antakya: Devlet içerisinde gün yüzüne çıkan yolsuzluk ve kirli ilişkilere karşı 27 Aralık akşamı Halkların Demokratik Kongresi’nin çağrısıyla Antakya halkı gezi isyanının simgesi olan Armutlu sokaklarını doldurdu.

Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk”, “Gaz yedik, cop yedik, rüşvet yemedik”, “Hükümet istifa” sloganlarının atıldığı eyleme gençlik damgasını vurdu. BP önüne yürüyen kitleyi sivil polisler sürekli taciz etti.

BP önünde yapılan basın açıklamasının ardından Uğur Mumcu Alanına geri dönüldü ve burada serbest kürsü kuruldu. Kurulan kürsüye itiraz ederek “aşağı aşağı” diyerek yeniden BP önüne yönelen kitle yürüyüş sırasında sık sık “Armutlu’dan Taksim’e selam olsun dövüşene” sloganları atıldı.

Barikat önünde halk gençliği!

Armutlu’da barikatlar kuruldu, havai fişekler ve sloganlarla “Polis defol, bu sokaklar bizim”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” mesajı verildi.

Aralarında Partizan okurlarının da bulunduğu kitleye polis anons araçlarından “Aranızda provokatörler var, uymayın! Geriye doğru dağılın” anonsları yaptı. Gece geç saatlere kadar süren eyleme polis TOMA’sıyla, gazıyla saldırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu