GüncelManşet

Ataşehir Belediyesi önünde Taşeron işçileri eylemde

İstanbul’da Ataşehir Belediyesi’nde çalışan 120 taşeron işçi, son çıkan KHK’lar gerekçe gösterilerek “güvenlik soruşturması kapsamında” işten çıkarıldı. İşten atılan işçiler belediye önünde oturma eylemine başladı.

H.Merkezi: Ataşehir Belediyesi’nde çalışan 120 taşeron işçisi “güvenlik soruşturması” gerekçe gösterilerek kadro dışı kalarak işten çıkarıldı. İşçiler işten atılmalarına karşı belediye önünde oturma eylemine başladı.

İşçiler aylar önce “güvenlik soruşturması” geçirdi ve girdikleri sınavı da kazandılar. Önceki gün başlayan işten atmaların ardından toplantıya çağrılan işçilere konuşan belediye başkan yardımcıları ve belediyenin hukuk işleri müdürü işçilerin sorularına yanıt veremeyince “Sizi tekrar işe alacağız, bizim de şoförlerimiz işten atıldı” gibi sözler sarf etti ve seçim toplantısını gerekçe göstererek toplantıdan ayrıldı.

 

“Güvenlik soruşturması” sonuçlanan 500’den fazla işçinin sonucu henüz açıklanmadı

Taşeron işçileri ise duruma tepkilerini sloganlarla göstererek Tespit Komisyonu’na dilekçe verdiler. İşçiler dilekçelerinde kadroya geçiş için aranan koşulları sağladıklarını belirterek kadroya alınma taleplerinin kabul edilmesini istedi.

Belediye tarafından yapılan açıklamada İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından iletilen “güvenlik soruşturması” sonuçları nedeniyle 107 işçinin işten atıldığı söylendi.

Öte yandan “güvenlik soruşturması” sonuçlanmayan yaklaşık 532 işçinin ‘güvenlik soruşturması’nın henüz gelmediği öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu