GüncelManşet

Avukatı Berkin’in Durumunu Açıkladı!

İstanbul: Berkin Elvan için Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesi önündeki bekleyişin 268. gününde ailenin avukatı Evrim Deniz Karatana bir açıklama yaparak, Berkin Elvan’ın sağlık durumunu bekleyenlerle paylaştı.

Öğlen saatlerinde gerçekleşen açıklamada avukat Karatana; Berkin Elvan’ın 7 Mart akşamı epilepsi krizi geçirdiğini ve 8 Mart günü öğlen saatlerinde ise kalbinin 20 dakika süreyle durduğunu belirtti.

Şu an yaşam destek ünitesine bağlı şekilde Berkin’in uyutulduğunu belirten avukat Karatana, beyin fonksiyonlarının yavaşlamasına bağlı olarak iç organlarında tahrifatlar oluştuğunu da ifade etti.

Sosyal medyada süren bilgi kirliliğine değinen avukat Karatana açıklamasında “Ailenden ya da bizden doğru doğrulanmayan hiçbir bilgini gerçek değil” diyerek Berkin’in 9 aydır genç bedeniyle direnmeye devam ettiğinin ve halkın da Berkin’i yalnız bırakmadığını belirtti.

Gezi Şehitlerini katledenler, Berkin’i vuranlar, Hasan Ferit’i katledenler bu gün, burada bir şafak baskınıyla, Berkin için nöbet tutanlara da saldırdılar. 3 günün yorgunluğu ile uyuyan insanlar sabah 6.30–7.00 sıralarında hastanenin etrafı sarıldı ve insanlar işkence ile gözaltına alındı” diyen avukat Karatana, hiçbir uyarı yapılmadan 10 kişinin gözaltına alındığı söyledi.

Gözaltına alınanların şu an TMŞ’de tutulduğunu belirten avukat Karatana, haklarında hiçbir işlem yapılamayacak insanların “terörist” ilan edilmeye çalışılmasının devletin en kolay yaptığı şey olduğunu ifade etti.

 

“Berkin’i vuranları da korumaya devam ediyorlar”

Berkin Elvan’ın gaz bombası ile yaralanması süreci ile ilgili olarak hukuksal duruma dair de bilgilendirme yapan avukat Karatana, Berkin’in vurulması olayının ardından 9 gün sonra suç duyurusunda bulunduklarını ve mobese kayıtları ile bulunan polislerin sicil numaralarını istediklerini belirtirken, “7 ay sonra 20 kadar polisin ismi bildirildi, bunların ifadeleri alındığında ise hepisi üç maymunu oynadı. ‘Görmedik’, ‘duymadık’ dediler. ‘Gaz kullanmadık’, ‘gaz kullanayı bilmiyoruz’ dediler. Her zamanki gibi devletin polisleri koruma, kollama iradesi devam etmektedir. Tıpkı Ali ismail’in, Ethem’in katillerini korudukları gibi Berkin’i vuranları da korumaya devam ediyorlar” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu