Güncel

Avukatlar Berkin için yürüdü

Mersin: Mersin Barosu’na bağlı avukatlar; Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz bombasının başına isabet etmesi ile komaya giren ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüşe BDP Mersin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı Bedri Kuran, BDP Akdeniz Belediyesi Eş Başkan adayı Yüksel Mutlu, SES Mersin Şubesi üyeleri de katıldı. Mersin Adliyesi önünde bir araya gelen avukatlar “Berkin için, adalet için ayaktayız” pankartı açarak, Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşte “Berkinin katili AKP’nin polisi“, “Hırsız AKP“, “Katil AKP katil Erdoğan“, “Berkin Elvan ölümsüzdür” sloganları atıldı. 
Yürüyüşün ardından konuşan Baro Başkanı Alpay Antmen, polisin halka yönelimini kabul etmediklerini söyledi.

Polisin uyguladığı şiddetin son kurbanının Berkin Elvan olduğunu hatırlatan Antmen “Demokrasinin olmazsa olmazı olan bağımsız, adil yargı ve savunma hakkının gasp edildiği baskıcı saldırılarla yok edilmek istenmektedir. İnternet sansürü ve anti demokratik yasalar bardağı taşıran son damla olmuştur. Hükümet ayrıştırıcı kışkırtıcı politikalarından derhal vazgeçmeli ve çocuk katillerinin bir an önce yargı önüne çıkarılmasını talep ediyoruz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu