GüncelManşet

”Ayakkabı kutularında olan geleceğimizi yakıyoruz!”

İzmir Liseli YDG 17 Aralık operasyonuyla birlikte bir kere daha su yüzüne çıkan devletin soyguncu yüzünü protesto etmek için tüm liseli gençliği okulların kapandığı gün bir arada olmaya çağırıyor.

Devletin öğrenci gençliği anti bilimsel, paralı, ayrımcı ve şovenist eğitim ile geleceğini karartmak istediğine dikkat çeken Liseli YDG; “Halktan çaldıkları milyonları doldurdukları ayakkabı kutularında, bize vaad edilen kara geleceği yakıyoruz!” diyerek, 24 Ocak’ta yolsuzluğu protesto etmeye hazırlanıyor.

17 Aralık Operasyonuyla birlikte AKP hükümetinin hırsız, yalancı, düzenbazcı yüzü bir kez daha ifşa oldu.

Yolsuzluklar ve hırsızlıklarla sömürülen halk gençliğinin geleceği karartılmak isteniyor. Anti-bilimsel, paralı, ayrımcı ve şovenist eğitim sistemi ile öğrenci gençliği yozlaştırmaya ve pasifleştirmeye çalışan faşist AKP hükümeti; gençliği geleceksizleştirmektedir.

”Zulmün olduğu yerde direnişte vardır!” şiarıyla faşizmin bu oyunlarını bozacağız. Halktan çaldıkları milyonları doldurdukları ayakkabı kutularında, bize vaad edilen kara geleceği yakıyoruz! Liseli YDG olarak; karne günü, saat 14.00’de Karşıyaka Metro İstasyonu’ndan başlayacak olan ”Ayakkabı kutularında olan geleceğimizi yakıyoruz !” eylemimize tüm liseli halk gençliğini saflarımızda tek yumruk olmaya çağırıyoruz!

 

Toplanma yeri: Karşıyaka Metro İstasyonu

Tarih: Saat: 24 Ocak Cuma / 14.00

 

İzmir Liseli YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu