GüncelUncategorized

“Ayakta sayımı” reddeden tutsaklara saldırı

Osmaniye 2 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanede ayakta sayımı reddeden tutsaklar gardiyanlar tarafından saldırıya uğradı. Saldırının ardından gardiyanlar, “Yarın yine geleceğiz” diye tehditler savurdu.

Osmaniye 2 No’lu T Tipi Kapalı Hapishane’de kalan tutsakların aileleri yaptıkları görüş sonrası, yakınlarının gördüğü işkenceyi MA’ya anlattı. 8 Ağustos günü 50 kişilik gardiyan ekibinin tutsaklara, “ayakta sayım”ı kabul etmedikleri için saldırdığını söyleyen aileler, gardiyanların “Bayramdan sonra tekrar geleceğiz” diyerek tutsakları tehdit ettiklerini ifade ettiler.

Tutuklu oğlu Yavuz Akar’ın annesi Keje Akar, saldırıdan kaynaklı oğlunun kollarında morluklar oluştuğunu söyleyerek, hapishaneye bir an önce bir heyetin gitmesi gerektiğini dile getirdi. Keje Akar, “Onu son görüşümde, içeride yaşananları dışarıya duyurmamı istedi. Kamuoyunun içeride yaşananlara duyarlı olmasını istedi. İşkence altındalar. Sabahları tek sıra halinde, ayakta sayıma zorlanıyorlar. Gardiyanlar onu ve tüm arkadaşlarını darp etmiş. Büyük bir zulüm altındalar” diye konuştu.

Anne Akar ayrıca Yavuz Akar’ın epilepsi hastası olduğunu ve nöbet geçirdiğini anlattı ve  “Oğlum kamuoyuna çağrıda bulunarak; dışarıdakilerin kendilerine sahip çıkmasını istedi. Oğlumun başına bir şey gelirse elimin uzanabileceği her yere gidip hesap soracağım. Zaten suçsuz yere 5 yıldır cezaevinde, bu yetmezmiş gibi bir de içeride darp ediliyorlar. Eskiden küçük bir pencereleri vardı. Şimdi onunda üstünün kapatıldığını söyledi. Oğlumun girmiş olduğu açlık grevinden sonra birçok hastalığa yakalandı. Başı dizleri ve midesi ağrıyor ancak tedavi için hastaneye götürülmüyor” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu