Güncel

Aydın ve Sanatçılar Kobanê’ye destek için bir araya geldi

Ankara: Kobane’ye destek eylemleri devam ederken, Ankara’da bulunan aydın ve sanatçılar da Yüksel Caddesi’nde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Ahmet Telli, Zerrin Taşpınar, Mahmut Temizyürek, Ali Balkız, Oktay Etiman, Fatin Kanat, Temel Demirer, Sibel Özbudun, Yılmaz Demiral, Mehmet Özer, Adnan Caymaz ve Ahmet Abakay’ın ortak hazırladığı açıklamayı Mahmut Konuk yaptı. Konuk,”Zorbalık karşısında sessiz kalan herkesin içindeki insan ölür” sözünü hatırlatarak içlerindeki insanlığı öldürtmeyeceklerini söyleyerek Kobanê ile sınırsız dayanışma içinde olacaklarını ifade etti.

“Direnmekle, kurtulmakla…”

Hasan Hüseyin Korkmazgil’in “Kısa çöp uzun çöpten hakkını alır elbette/ Direnmekle, kurtulmakla” ve Nihat Behram’ın “Son ana kadar onuru koruyanlar yaşayacak/Söylenecek son söz kahramanca olmalıdır” sözlerini hatırlatan Mahmut Konuk, IŞİD’e karşı savaşan Türkiyeli kadın devrimcilere, şehit düşen Serkan Tosun ve Suphi Nejat Ağırnaslı’nın cüretkâr örneklerini minnetle selamlayarak sahiplendiklerini belirtti.

Basın açıklamasının ardından şair Ahmet Telli ve Mehmet Özer şiirleriyle, diğer sanatçı ve aydınlar da yaptıkları konuşmalarla Kobanê direnişine destek verdiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu