Güncel

Aydınlar Gülensu/Gülsuyu Güzelleştirme Derneğini ziyaret etti!

Kartal: HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Eş Başkana Adayı Pınar Aydınlar seçimlere sayılı günler kala seçim çalışmalarını hızlandırdı. Aydınlar bugün,  Gülsuyu Mahallesi’nde bulunan Gülensu/Gülsuyu Güzelleştirme Derneğini ziyaret etti.

“Kararlı yürüyeceğiz”

Aydınlar’ın Gülsuyu Mahallesi’ndeki ziyaretine Maltepe HDP Belediye Eş başkan Adayları Zabit Vurdu ve Gülistan Diken de katıldı. Gülensu-Gülsuyu Güzelleştirme Derneği’nde ilk olarak sözü Zabit Vurdu aldı. Vurdu konuşmasında esasta kendileri için değil halk için kazanacaklarını belirtti.

Vurdu’nun ardından Gülensu-Gülsuyu Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Şengül bir konuşma yaptı. Konuşmasında Mahallede yaşanan kentsel dönüşüm ve çete saldırılarından bahsederek halkı bu noktada örgütlenmeye çağırdı. Ardından da Mahallenin emek ve devrimci kültüründen bahsederek geçmişte olduğu bu kültürü mahalle halkı olarak örgütlü bir şekilde tekrar yaşattıklarını/yaşatacaklarını belirtti. Ardından Aydınlar bir konuşma yaptı. Seçim günü sandıklara sahip çıkılması gerektiğini belirten Aydınlar, “Pazardan sonra bize karşı daha da düşmanca davranabilirler. Bize çekilin diyorlar. Çekildiler diye dedikodu çıkarıyorlar. Hiç öyle bir düşüncemiz yok. Daha da kararlı bir şekilde yürüyeceğiz” dedi. Devrimcilere küfür edenlerin karşısında olacaklarını söyleyen Aydınlar, Sırrı Süreyya Önder ve gazeteci Enver Aysever arasındaki gerginliğe ilişkin de konuştu. Aydınlar, “Sırrı abiyi on yıldır tanırım kimseye böyle laflar etmez, analara böyle laflar etmez. Bunlar dedikodudan ibarettir” dedi. Aydınlar, CHP’nin yaptığı HDP AKP ile işbirliği iddialarına yanıt verdi. Aydınlar; “Bizim mücadelemizden korkanlar bu iddiaları ortaya atıyorlar. Bizim bir ittifak yaptığımız yok. İddialar tamamen yalandır” diye konuştu. Gülsuyu Mahallesi’ndeki çeteleşme sorununa dikkat çeken Aydınlar, “Bu devrimci mahalleler bizim için kıymetlidir. Buralara sahip çıkacağız. Buradaki halklarımıza çok görev düşüyor. Bu saldırıları sadece çete faaliyeti olarak görmemek lazım. Bu sistemin devrimcilerin yaşadığı mahallelerde uyguladığı oyundur. Amaç bu mahallelere devrimci geçmişini unutturmak ve etkisizleştirmektir ” dedi. Ayrıca Aydınlar Kürtaj yasasına dikkat çekmek için Aydınlar bugünkü seçim çalışmalarını mor kıyafet giyerek yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu