Güncel

Aykut için Turnikeler Kırıldı

İstanbul: Dün akşam saatlerinde Akbil parası olmadığı için turnikeden ücretsiz geçmeye çalışan ve özel güvenliklerin saldırısına uğrayan Aykut Kelek için bu gün Taksim Metrosu’nda eylem yapıldı.

 Halkevleri, Öğrenci Kolektifleri, Genç-Der, HDK Gençlik Meclisi, DÖDEF, Öğrenci Muhalefeti, SDP, EHP, SGD, ÖDP, Hevi LGBTİ tarafından örgütlenen eylem edeniyle Taksim Metro girişleri polis ablukası altına alındı.

Metro içinde başlayan eylem öncesi konuşmalar yapıldı. “Akbil BasmaTurnike’den Atla”, “Hırsızlara Kıyak Vatandaşa Dayak”, “Hırsız var”, “Devlet Yaparsa Hırsızlık Yapar” sloganlarının atıldığı eyleme sloganları ile turnikeler önüne gelen kitle adına yapılan  “onların çocuklarının gemicikleri var, 4,5 milyonları var ama halkın çocuklarının 2 lirası yok” konuşmalarının ardından yüzlerce kişi turnikelerden atladı.

Daha sonra metro önüne kadar inen kitle burada da konuşmalar ve sloganların ardından eylemi sonlandırdı.

Eylem sırasında duvarlara yazılan “Bilal öğrenci akbili kullanıyormuş”, “Yandaşa kıyak, halka dayak”, “Kanlı Turnike”  yazılamalarının yetkililer tarafından işçilere sildirildiği görüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu