Güncel

Ayvalıtaş mahkemesi devam ediyor

H. Merkezi: Bugün, Mehmet Ayvalıtaş davasına Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde devam ediliyor

Gezi İsyanı’nda Ataşehir 1 Mayıs Mahallesi’nde yaşanan trafik kazasında Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümü ve halasının oğlu Seyit Kartal’ın yaralanmasının ardından açılan dava devam ediyor. Duruşmaya izleyiciler alınmazken, mahkeme heyeti gerekçe olarak “İzleyicileri tanımıyorum” dedi. Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde görülen dava nedeniyle, polis adliye binasını ve çevresini abluka altına aldı.

Binanın önüne “Gezi şehitleri ölümsüzdür” yazılı pankart asıldı.

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmayı izlemek üzere Berkin Elvan’ın ailesi de adliyeye geldi.

Görüntüler sır gibi saklanıyor

Duruşmada dinlenen tanık Ali Ekber Ağa, kaza anına ilişkin ” Gençlere vuran taksiydi daha sonra arkadan gelen jip önce vuran taksiye, sonra bariyerlere çarptı ve jip Mehmet Ayvalıtaş’ın üzerine düştü” dedi.

Avukat Ömer Kavilli çevredeki tüm kamera görüntülerinin istenmesine rağmen Ataşehir Emniyet Müdürlüğü’nün doğru düzgün araştırma yapmadan sadece MOBESE görüntülerini verdiğini belirterek bütün görüntüleri istediklerini belirtti.

Duruşma sanıkların ifadesi ile devam ediyor.

İddianamede, sanıklar Mehmet Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş’ın Türk Ceza Kanunu’nun 85/2. maddesi uyarınca “taksirle ölüme ve yaralamaya neden olma” suçlamasıyla 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu