GüncelManşet

Fadime Ana’yı son yolculuğuna uğurluyoruz!

Gezi İsyanı şehidi Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalıtaş dün fenalaşarak kaldırıldığı Numune Hastanesi acil servisten tahlil yapılarak gönderilmişti. Bu sabah ise tekrar rahatsızlanarak Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Fadime Ayvalıtaş’ın kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Anne Ayvalıtaş, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Oğlunun şehit düşmesinin ardından hem oğlunun mücadelesini hem de Gezi İsyanı’nı her zaman ve her yerde sahiplendiğini açıklayan Fadime Ayvalıtaş, oğlunun bilinen katillerinin cezalandırılması için “adalet” mücadelesi veriyordu. Tüm Gezi şehitlerinin davalarında olduğu gibi yine “yargılama” adı altında bir tiyatronun sahnesi izletilerek, duruşma salonuna girmek isteyen ailesine, yakınlarına ve yoldaşlarına polisin biber gazıyla saldırısı devletin içine düştüğü aczi gösteriyordu.

Fadime Ana’yı son yolculuğuna uğurlarken onun şahsında Gezi İsyanı şehitlerini anmak, katilerinden hesap sormak, tiyatro sahnesine dönüştürdükleri mahkemelerini ve sözde yargılamalarını teşhir etmek için emekçi 1 Mayıs Mahallesi halkını, devrimci demokratik ilerici ve yurtsever kesimleri cenazeye katılmaya, sahiplenmeye çağırıyoruz.

Mehmet Ayvalıtaş’ın katillerinin yakasını bırakmayan, mücadelesini her fırsatta sahiplenen Fadime Anayı saygıyla anarken ailesinin ve yakınlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı diliyoruz.

Fadime Ayvalıtaş’ın cenazesi 14 Aralık 2013 Cumartesi günü 1 Mayıs Mahallesi’nde bulunan Pir Sultan Abdal Ataşehir Şubesi Cemevi’nde saat 12.00’da yapılacak törenin ardından Çekmeköy Mezarlığı’na, Mehmet Ayvalıtaş’ın yanına defnedilecektir.

 

İletişim numarası: 0 216 472 2677

 

1 Mayıs Mahallesi Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu