Güncel

(foto)Başakşehir’de HDP İlçe Binası Açılışı Yapıldı

 

İstanbul: Bugün (21 Şubat) Başakşehir’de 14.00’da HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Pınar Aydınlar ve Sırrı Süreyya Önder, HDP Başakşehir Belediye Eşbaşkan adayları Ayşe Karadağ ve Şemsettin Arslan  ile BDP İstanbul il Eşbaşkanı Emrullah Birgül’ün katılımıyla gerçekleşen HDP ilçe binası açılışında ilk olarak söz alan Emrullah Birgül ilçede söz konusu olan kentsel dönüşüm çalışmalarına değinerek halkı Başakşehir’e sahip çıkmaya davet etti. Ardından Şemsettin Arslan ve Ayşe Karadağ  Kürtçe konuşma yaptılar.

Pınar Aydınlar “Göğün yarısı erkeklerse, yarısı biz kadınlarız!” diyerek kadınların yaşamın her alanında var olduğunu ve olacağını vurguladı. Yolsuzluk ve adaletsizliğe karşı dimdik durmanın gerekliliğini belirten Aydınlar hapishanelerdeki hasta tutsaklar ve tecrit koşullarına dikkat çekti.

Sırrı Süreyya Önder ise barınma ve temiz su içme hakkının en temel hak olduğunu dile getirerek “Belediyeyi şirket ettiler, halka da müşteri gibi davranıyorlar” dedi. Yolsuzluk operasyonuna dikkat çeken Önder “ Ayakkabı kutularını kollarının altına verip geldikleri yere göndereceğiz” dedi ve AKP ile CHP’nin aynı mantığa sahip olduklarını söyledi. Konuşmaların ardından HDP ilçe binasının açılışı yapıldı.

[widgetkit id=482]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu