Güncel

Bakırköy Halkı: “Hükümet İstifa!”

İstanbul: Geçtiğimiz gün sosyal medyaya düşen ve bir anda ülke gündemini alt üst eden Başbakan R. T. Erdoğan’a ait telefon dinlemeleri kayıtlarının ardından Bakırköy halkı da sokaklara döküldü.

Akşam saatlerinde Bakırköy Meydan’da buluşan halk ve forumlar burada AKP’yi protesto eden konuşmalar yaparak, yaşanan rüşvet ve yolsuzluk olaylarını protesto etti.

Bu pisliği halk temizler”, “#direnBakırköy Çamlık forumu” ve “Bahçelievler Dayanışması”  yazılı pankartlar açan kitle sık sık “ Çal çal nereye kadar, bitti buraya kadar”, “AKP gözünü toprak doyursun”, “Hırsız Tayyip Erdoğan” sloganları atarken evlerindeki halk ve araçlar da alkış ve kornalarla yürüyüşü selamladı.

AKP İlçe Bünası önüne kadar süren yürüyüşte Bakırköy Çamlık Forumu adına bir basın açıklaması okundu. Okunan metinde; Yolsuzluk operasyonları sürecinde dinlenen Bilal Erdoğan’ın telefon konuşmalarının ülkemizde parlamenter  siyasetin geldiği noktayı gösterdiği ifade edilerek, “Taksim Gezi isyanında, ODTÜ’ direnişinde olduğu gibi emeğine, doğasına, suyuna, okuluna, iletişim hakkına sahip çıkan herkes, memleketi yiyip bitirmeye çalışanlara karşı, mücadelesini sonuna kadar sürdürecektir. Diren Bakırköy Çamlık Forumu olarak halkımıza sesleniyoruz, bu şarlatanlara karşı tepkimizi gösterelim. Örgütlenelim! Mücadele edelim! Kazanalım!” denildi.

Kitle basın açıklamasının ardından ise sloganlarla dağıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu