Dünya

Baran Serhat Ulm’da anıldı

Serakaniye'de , suikast sonucu katledilen MLKP MK üyesi  Baran Serhat , Ulm'da yapılan etkinlikle anıldı.

H. Merkezi: Serakaniye’de , suikast sonucu katledilen MLKP MK üyesi  Baran Serhat , Ulm’da yapılan etkinlikle anıldı.

Saygı duruşuyla başlayan anmada  “Hepimiz Baranlaşacağız, sana söz veriyoruz yoldaş” denildi.

Baran Serhat’ın  resimlerini ve sözlerinin yazılı olduğu, karanfil ve mumlarla süslenen  köşesi önünde, Partisinin  Serhat’ın komünist  kimliği  ile  30 yıllık profesyenel devrimci yaşamının anlatılırken , sosyalist ve yurtseverlik çizgisindeki mücadelesi, birleşik devrim ve cepheleşmedeki ısrarlı mücadelesine vurgu yapıldı. Rojava Devrimini savunma, enternasyonaleştirmedeki  rolü, devrimi sosyalist devrime taşımadaki  rolünün Serhat için çok önemli olduğunun anlatıldığı konuşma ile etkinlik devam etti.

Baran Serhat’ın  ölümsüzlüğe uğurlama töreni, yaşamından fotoğraflar ve video görüntülerinde konuşmaların yer aldığı  belgelerle, ölümsüzleşmesi sonrası yapılan etkinliklerin yer aldığı sinevizyon  gösterimi yapıldı.

HBDH’ın Serhat Baran için yayınlamış olduğu  açıklamanın okunduğu etkinlikte, “Halkların Birleşik Devrim Hareketi olarak Baran yoldaşı, Türkiye ve Kürdistan işçi ve emekçilerin ortak mücadelesinde yaşatacağız. Bu katliamın hesabını T.C. devleti ve işbirlikçilerinden soracağız. Bu temelde ailesine, mücadele yoldaşlarına ve halklarımıza başsağlığı dileklerimizi iletiyor, acılarını paylaşıyoruz” denildi.

Anma’ya katılan  MKP, TKP/ML, Partizan ve SYKP taraftarlarının  yaptıkları konuşmalarda,  Baran Serhat’ın devrimci önderleşme yolunda, bedel ödemenin adı olduğu, onun ideallerini büyütmenin önemine dikkat çekildi.  Faşizmin önder kadrolara yönelik tasfiye saldırısına karşı, her yerde devrimci, yurtsever kadroları savunmanın önemine vurgulandı.

Anma, katılanların duygu ve düşüncelerini belirtmesinden sonra sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu