GüncelManşet

Batıkent’te AKP’li faşistler devrimcilere saldırdı!

 

 

Ankara: Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu’nun Batıkent’te açtığı seçim standına bugün saat 18.00 sularında 50-60 kişilik AKP’li faşist saldırdı. Saldırı sonucunda 2 BDSP’li yaralanırken, protesto için AKP seçim bürosuna yürüyen Batıkentlilere de polis saldırısı gerçekleşti.

Düzen partilerinin kendi aralarındaki dalaşlarının yanı sıra; devrimci, ilerici kesimlere dönük saldırıları da devam ediyor. Batıkent’te AKP’liler önce Ortak Sol Aday’ın seçim çalışmasını taciz etti. Batıkentlilerin tacizlerine tepki göstermesiyle oradan uzaklaşan AKP’liler, bir süre sonra büyük otobüsle Batıkent Metro’nun oraya geldi. Ellerinde demir sopa, cop, biber gazı ve sallamalarla Metro’nun önünde stant açan BDSP’lilere saldıran AKP’liler 2 devrimciyi yaraladı.

 

csm_batikentsaldiri-2-AA_138c779ab0.jpg

 

“Batıkent sokağa hesap sormaya!” 

Saldırının ardından 19.00 sularında Metro’da toplanan yüzlerce kişi AKP’nin seçim bürosuna yürümek istedi. “Batıkent sokağa hesap sormaya!” sloganlarıya yürüyen kitleye çevik kuvvet gaz bombalarıyla saldırdı.

Olayın ardından çatışmalar sürerken, saat 21.00’de ilk saldırının olduğu yere toplanma çağrısı yapıldı. Burada bir basın açıklaması yapılarak faşistler ile polisin saldırısı teşhir edildi. Açıklama yarın saat 19.00’a Batıkent Meydanı’nda toplanma çağrısıyla sonlandırıldı.

İlk saldırıda yaralanan BDSP’lilerin hayati tehlikesi bulunmuyor.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu