Güncel

BE DENG BIRINE, BERXWEDAN JİYANE

Devletin son süreçte dozunu arttırdığı katliamlar ile T. Kürdistanı’nda her geçen gün yeni bir ölüm haberi gelmektedir. Sokak ortasında yapılan infazlar yetmezmiş gibi cenazelerini almak isteyen halkı keskin nişancıların hedefine koyarak yeni infazlar gerçekleştirmektedir. Özellikle son günlerde Cizre’ye sürekli yapılan asker ve özel hareket polis yığınları, gösteriyor ki devletin kirli sayfalarına ekleyecek yeni katliamlar hazırlığı yapıyor.

Halkın yaşam alanlarını OHAL bölge ilan edip, sokağa çıkmama yasakları getirerek halkı temel ihtiyaçlarından, sağlık ihtiyaçlarından vs. yoksun bırakmaktadır. Bu da her zaman ki gibi devletin kaybettirme politikalarından bir tanesidir. Bunları 1915’lerde,1938’lerde,1990’larda olduğu gibi değişmeyen tek şey devletin özünün halk düşmanı olmasıdır.

Sarıgazi Partizan  Ve Yeni Demokrat Gençlik olarak T.  Kürdistanı’nda halklara yapılan katliamlar karşısında direnişin ve mücadele ruhunu büyütülmesi  için “Operasyon Ve Katliamlara Karşı Direnişe” şiarı ile asılan   pankart ile Sarıgazi halkı ve halk gençliğine “BE DENG BIRINE,BERXWEDAN JİYANE(sessizlik ölümdür,direnmek yaşamdır.) olduğu çağrısı  yapıldı.

Sarıgazi Partizan –Yeni Demokrat Gençlik

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu