Emek

(Resim galeri)BEDAŞ işçileri:BEDAŞ’ı bastık yine basarız

İstanbul: BEDAŞ işçileri hakları, şartları ve kazandıkları için bugün BEDAŞ Merkezi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

BEDAŞ işçileri bugün “İşimize emeğimizi sahip çıkıyoruz” yazılı pankartı arkasında İstiklal Caddesi girişinden BEDAŞ Merkezi önüne doğru yürüyüş gerçekleştirdi. İşçiler yürüyüş sırasında sık sık “Enerji-Sen sokakta, hak kavgasında”,”Kadro haktır söke söke alırız”,” Özgür basın sendikayla gelecek” sloganlarını atarak BEDAŞ Genel Müdürlüğü önüne doğru yürüyüşe geçti.

BEDAŞ Genel Müdürlüğü önüne gelindiğinde ise işçileri polis barikatı karşıladı. Polis BEDAŞ önüne etten duvar örmüş biçiminde konumlanmıştı. Polisi gören işçiler sloganları daha bir gür sesle “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganını meydan okurcasına haykırdı. İşçiler, BEDAŞ önünde tüm etten duvarlara rağmen BEDAŞ’ın kapısına pankartlarını asarak burada duran adam eylemi gerçekleştirdi. 2 dakikalık duran eylemin ardından da basın açıklamasını yapıldı.

Açıklamayı Enerji-Sen adına Murat Bozali okudu. Bozali yaptığı açıklamada BEDAŞ gibi kamusal nitelikte hizmet veren kurumların vasıflı vasıfsız çalışanları işten çıkararak yerine tecrübesi-vasıfsız çalışanların alınması ciddi bir sosyal tepkiye kapı aralayacağını belirterek bir buçuk ay önce gezi parkında yaşananları kimsenin unutmaması gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi;

“Bir kez daha geldik buradayız”

Haklarımızla ve şartlarımızla bir kez daha buradayız. Özelleştirme süreci başından 2 defa daha gelmiştik. 29 Mart’ta ve 28 Haziran’da kazanılmış haklarımızın korunması için, insanca ve güvenceli iş taleplerimizle yine BEDAŞ Genel Müdürlüğü önündeydik.

Geçen süreç içerisinde temel taleplerimiz olan iş güvencesi konusunda duyarlılık gelişmediğini görüyoruz ve bundan kaynaklı bir kez daha BEDAŞ işçilerinin kırmızı çizgilerini, olmasa olmazlarını bir kere daha başta BEDAŞ yönetimine burada ilen ediyoruz” dedi.

Ardından da 6 maddelik talep ve kararlarını açıklayan Bozali açıklamayı “BEDAŞ yetkilileri derhal hiçbir işçinin işten atılmayacağını açıklamaları gerekmektedir” diyerek açıklamayı sonlandırdı. İşçiler BEDAŞ önünde “BEDAŞI bastık yine basarız” sloganları ile eylemi sonlandırdı.

 

[widgetkit id=250]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu