Emek

“Belediye-İş’i bırakıyorum, mücadeleyi değil”

İstanbul: Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şubesi’nde, yıllardır örgütlenme faaliyeti ve son yıllarda da şube başkanlığı görevini yürüten Hasan Gülüm bugün basın mensuplarının ve mesai arkadaşlarının katıldığı bir kahvaltı düzenleyerek arkadaşlarına ve dostlarına veda etti.

Sabah kahvaltı ile başlayan buluşma, Gülüm’ün konuşması ile devam etti. Gülüm konuşmasında Türkiye’de sınıf hareketlerinin 70’li yıllardan bu yana inişli çıkışlı olduğuna değinirken, hiçbir dönemde de sendikaların bu denli sınıf hareketinden kopuk sarı sendikal bir yol izlemediğini belirtti.

Gülüm, daha sonra, toplumsal muhalefetin yükselmesi ile birlikte sendikaların Soma gibi bir katliama dahi atıl kalması karşısında işçi sınıfının birlik ve mücadele ile cevap vereceğine ve hareketin oradan doğru yükseleceğine değindi. Konuşmanın devamında, Belediye-İş dışında da toplumsal muhalefet içerisinde örgütlü olduğunu hatırlatan Gülüm, bu durumdan asla vazgeçmeyeceğini söyledi. İstifa etmesindeki faktörün de sağlık koşullarından ötürü olduğunu belirten Gülüm’e, konuşmasının ardından bir plaket verildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu