Güncel

 Berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri durduruldu

Türkiye’de yeni tip Corona virüsü salgınında can kayıpları dokuza yükseldi, virüs bulaşanların sayısı da 700’e yaklaştı. Dünya genelinde ise salgında hayatını kaybedenlerin sayısı 11 binin üzerinde.

İçişleri Bakanlığı, Corona virüsü tedbirleri kapsamında berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulmasına karar verdi.

Bakanlık tarafından 81 il valiliğine gönderilen ‘koronavirüs tedbirleri’ konulu ek genelgede, “Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması-uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi” istendi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Corona virüsü önlemleri kapsamında, milli parklar, ormanlar ve bakanlığa bağlı park ve bahçelerde mangal yakılmasının yasaklandığını bildirdi.

Sosyal mesafelenmeye dikkat edilmesine yönelik uyarılar ve ‘evde kal’ çağrılarına rağmen insanlar, havanın açık olmasını fırsat bilip, park, bahçe ve sahillerde bir araya gelerek piknik ve mangal yapmaya başlamıştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu