Güncel

Berkin direnişine katılanlar soruşturma!

İzmir: Berkini katleden devlet şimdi de Berkin’in katillerinden hesap soranlara saldırmaya başladı.

Berkin’in yaşamını yitirmesinden sonra başlayan eylemlikler gün ve gün artmış okullarından taşan lise ve ortaokul öğrencileri sokaklara dökülmüştü.

Başta İzmir’de liseliler, caddeleri doldurup, oturma eylemleri yaparak “Ne zaman Berkin’in nefesi kesildi o zaman hayatın akışı da kesilsin” diyerek, yolları trafiğe kapatmıştı. Ancak katil devlet bu seferde öğrencilerin eğitim hayatlarına saldırıp Berkin Elvan için eylem yapan öğrencilere soruşturma açarak baskı altına alarak susturmaya çalışmaktadır.
Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe genelindeki ortaokul ve lise müdürlerini toplayarak, Berkin Elvan’ın cenazesinin ardından yapılan eylemlere katılan öğretmen, öğrenci, idareci kim varsa hepsine soruşturma açılmasını istedi.

Müdürlük velisinin bilgisi dâhilinde, raporlu, mazeretli bile olsa o günlerde okula gelmeyen öğrencilerle ilgili de soruşturma yapılmasını istedi. Soruşturma girişiminin Bakanlık talimatı ile İzmir İl genelinde yapıldığı belirtiliyor.
Faşist polislerin saldırıları karşısında dimdik duran lise öğrencilerini fiziki saldırılarla yıkamayan devlet açtığı soruşturmalarla yıkabileceğini zannediyor.

Berkin’in katillerinin saklamaya çalışan AKP ve şürekâsı Berkin için adalet isteyen herkesimden intikam almak için aymazca saldırıyor. Okullarda yapılan eylemlerde öğrencilere destek veren vicdan sahibi öğretmenleri de unutmamış durumda.

Okullarda ve sokaklarda eylemler katılan idarecilerin hepsine soruşturma açma isteminde bulunan Konak İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cebrail Aslan’ın Berkin Elvan anması yapıldığı sırada okula gelmeyen öğrenci ve öğretmenler hakkında soruşturma başlatılmasını istedi. Daha ellerindeki kanın kurumadan devrimci ilerici öğretmen ve öğrencilere saldırması faşist T.C devletinin idari organlarına yakıştığı yadsınamaz.

Bu tarz saldırıların bizleri yıldırmayacağını bir kez daha Özgür Gelecek aracılığıyla haykırıyoruz.

İzmir’den bir ÖG okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu