GüncelManşet

Berkin Elvan’ın durumu kritik

İstanbul: Gezi İsyanı sırasında ekmek almaya giderken polis tarafından gaz kapsülü ile vurulan ve aylardır yoğun bakımda olan 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın durumu akşam saatlerinden itibaren kritikleşti.

Gezi İsyanı sırasında 15 Haziran’ı 16 Haziran’a bağlayan gece Okmeydanı’nda sokağa çıkan halka saldıran polis ile sabaha kadar çatışmalar sürmüş ve sabah saat 7 sularında ekmek almaya giden 14 yaşındaki Berkin Elvan pusuda bekleyen çevik kuvvet tarafından gaz bombası kapsülü ile vurulmuştu.

Kafatası ağır hasar gören minik Berkin, Haziran ayından bu yana yaklaşık 9 aydır komada. Küçücük bedenine inat kocaman bir direniş sergileyen Berkin’in dün (6 Mart) akşam saatlerinden itibaren durumu kritikleşti.

 

Berkin için umut nöbeti…

Berkin’in tedavi gördüğü Okmeydanı Araştırma ve Eğitim Hastanesi önünde ilk olarak aile bireyleri ve yakınları bir araya geldi. Ardından aralarında Partizan okurlarının da bulunduğu çok sayıda kişi hastane önüne gelerek Berkin’den gelecek olumlu bir haber için bekleyişe geçti.

Ailesinin yaptığı açıklamaya göre bilinci şu an tamamen kapalı olan Berkin’in nabız atışları da yavaşlamış durumda. Son 10 gün içerisinde Berkin’in buna benzer 4 kriz daha atlattığını söyleyen aileye, HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayları Pınar Aydınlar ve Sırrı Süreyya Önder ile Grup Yorum ve oyuncu Barış Atay da hastaneye gelerek destek verdi.

 

Berkin için sokağa…

Bu sırada Berkin’in sağlık durumunun kötüleştiğini öğrenen Sarıgazi halkı da sokağa çıktı. ODTÜ’de Berkin için pankart asılırken, sosyal medya üzerinden herkese duyarlılık çağrısında bulunuldu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu