Güncel

(Yenilendi)“Berkin Elvan’ın Hesabını Soracağız”

 

İstanbul: 11 Mart Salı günü Sarıgazi halkı Berkin Elvan’ın katledilmesine ilişkin Sarıgazi Demokrasi Cadde’sinde eylemdeydi. Sarıgazi halkı Berkin’in hesabının sorulacağını ve faşizme geçit vermeyeceğini belirtti.

Akşam saatlerinde başlayan eyleme faşist TC Devlet’inin polisleri Sarıgazi Kaymakamlığı önüne gelindiğinde kitlenin daha fazla yürümesine izin vermedi ve kitleye azgınca saldırdı. Kitle saldırıya anında Molotof ve havai fişekler ile karşılık verdi. Yaşanan çatışmada polis olduğu yerden bir adım bile ileriye hareket edemedi. Kitle Demokrasi Caddesi üzerine üç tane barikat kurarak gece yarısına kadar direndi.

Yapılan eylemde TKP/ML TİKKO’nun “Berkin Elvan’ın Hesabını Soracağız” pankartı kitle tarafından oldukça ilgiyle karşılandı. Çatışma sırasında TKP/ML TİKKO Militanlarının pankart arkasında gerçekleştirdi yürüyüşü kitle oldukça coşkulu bir şekilde karşıladı. Polisin Gaz bombası ve plastik mermi ile kitleye saldırmasına militanlar Silah, Havai fişek ve Molotof ile müdahale etti. Militanlar eylemde sık sık “Berkin’in hesabı sorulacak”, “Yaşasın partimiz TKP/ML halk ordumuz TİKKO ve TMLGB” sloganları attı. Militanların ve kitlenin çekilmesiyle eylem son buldu. Yaşanan eylemle ilgili olarak TMLGB Militanlarıda bir açıklama yayınlamışlardı.

Açıklama için http://www.ozgurgelecek.net/manset-haberler/8922-tkptmlgb-militanlar-berkinin-hesabn-soracaz.html

[widgetkit id=556]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu