GüncelManşet

(güncelleniyor) #Diren Berkin

İstanbul:08.56: #DirenBerkin diyen onlarca kişi soğuk ve yağmurlu havaya rağmen bekleyişini sürdürüyor. Bir günü tamamlayan bekleyişte yürekler  Berkin için çarpıyor. 

22.30: Eğitim emekçileri ve HDP Şişli Meclisi de kitlesel olarak hastahane önüne geldi. Bekleyiş devam ediyor.  

 

20.00: Hastahane önünde bekleyiş sürüyor. yüzlerce kişi yeni bir açıklama yapılıncaya kadar bekleyişini sürdürmekte kararlı. Hastahane önüne gelenler arasında Partizan, Halk Cephesi, ESP, SDP vb kurumlar da bulunuyor. Ayrıca Gülsuyu’nda çeteler tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik’in annesi, Gezi İsyanı’nda şehit düşen Ethem Sarısülük’ün abisi ve Redhack iddiası ile gözaltına alınan ve daha sonra bırakılan Barış Atay’da gelenler arasında.

17.00: Berkin’e destek için yüzlerce kişi Hastahane önüne akın ediyor.

13.45: Dün durumu kötüleşen ve bugün öğlen saatlerinde kalbi duran Berkin Elvan’ın kalbi tekrar çalıştırıldı. Yüzlerce kişi Berkin için bekleyişini sürdürürken “Diren Berkin seninleyiz” umutları dillerden düşmüyor.

12.00:Gezi İsyanı’nda başından vurularak yaralanan ve aylardır komada olan Berkin Elvanın sağlık durumu dün itibari ile kötüleşti. Berkin’in durumunun kötüleştiğini haber alan yüzlerce kişi bugün Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne akın etti. Burada bir açıklama yapan Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan Berkin’in kalbinin durduğunu ve beyin fonksiyonlarının bedenini yönlendiremediğini ancak Berkin’in hala hayata tutunmaya çalıştığını ve direndiğini belirtti.  HDP İstanbul Büyükşehir Eşbaşkanı Pınar Aydınların’da aralarında bulunduğu kitlenin bekleyişi devam ediyor. 

17.00: Berkin Elvan’ın sağlık durumu hakkında İstanbul Tabip Odası yöneticileri açıklama yaptı.  Berkin Elvan’ın ailesinin yaptığı çağrı üzerine Taksim Dayanışması bileşenleri ve İstanbul’un çeşitli bölgelerinden çok sayıda insan Okmeydanı Hastanesi önünde toplandı. İstanbul Tabip Odası yöneticileri de hastanedeydi.  Berkin Elvan’ın doktorları ve ailesi ile görüşen Tabip Odası yönetimi hastane önünde aile ile birlikte bir açıklama yaptı.İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri ve Taksim Dayanışması Sekreteryası’ndan Ali Çerkezoğlu yaptığı konuşmada,  Berkin’in hastaneye yattığı ilk günden itibaren tedaviyi sürdüren doktorlar ve başhekimle düzenli görüşmeler yaptıklarını ve süreci takip ettiklerini söyledi.

Berkin’in Gezi’nin  simgesi ve bu ülkenin vicdanı olduğunu dolayısıyla hekimlerin de vicdanı olmak zorunda olduğunu ifade eden Çerkezoğlu tüm beklenti, amaç ve isteklerinin Berkin’in iyileşmesi olduğunu ifade ederken şöyle konuştu; “Tablo ağırdı. Halen de ağır ancak umudumuzu yitirmiyoruz. Umudumuz tıbben de sosyal olarak da psikolojik olarak da var. Bugün bir olumsuzluk yaşandı ancak kalp durması sonrası Berkin bir önceki haline döndü. Durum ciddiyetini koruyor. Bu umutsuz olmamızı gerekli kılmıyor. Takibimizi sürdüreceğiz. Hekimlerin işlerini zorlaştırmadan onlara destek olarak takibimizi sürdüreceğiz.”

 Ali Çerkezoğlu anlık olarak bilgilendirme yapılacağını söyleyerek açıklamayı bitirdi. Berkin’in ailesi ve dostları hastanede bekleyişlerini sürdürüyor.  

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu