Güncel

Berkin için Amed’de yürüyüş!

Amed: Amed dayanışması ( Partizan, DHF, Halk Cephesi ve TKP ) öncülüğünde bugün ( 14.03.2014) Koşuyolu Parkı Yaşam Anıtından Ofis AZC Plaza önüne kadar yürüyüş yapıldı.

Yürüyüş sırasında sıklıkla “Berkin elvan ölümsüzdür”, “Faşistlerden Hesap Sorduk Soracağız”, “Katil Polis”, “Kürdistan Faşizme Mezar Olacak’’ sloganları atıldı.

Yürüyüş sırasında sivil polisler kitleye müdahale etmeye çalışsa da; kitle kararlılık göstererek AZC Plazaya doğru yürümeye devam etti.

Amed Dayanışması adına okunan açıklamada : ‘’ Uğur Kaymazın, Ceylan Önkol’un, Roboski’nin sorumluları ve azmettiricileri, ‘polise vur emrini ben verdim, polisimiz demokrasi testinden başarıyla geçmiştir. Adeta bir kahramanlık destanı yazmıştır’ sözleriyle Berki’nin de öldürülmesine sebep olmuşlardır. Sorumlular bu cinayetin hesabını vermeliler Bugün Berkin’in katilini bulamayanlara sesleniyoruz, bizler Berkin’in katilerini tanıyoruz. Berkin’i sahiplenmek ve protesto etmek için alanlara çıkıp işkencelerle gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın. Polisin devrimcilere saldırılara son bulsun’’ denildi.

Devamla gerçekleşen oturma eyleminin ardından kitle dağıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu