Güncel

Berkin için anma, mahallede gözaltı!

 

İstanbul: Berkin Elvan’ın ailesi bu akşam düzenlediği bir etkinlikle Berkin’in vurulduğu yere karanfiller bırakarak mum yaktı. Her Perşembe akşamı düzenlenmeye devam edecek olan etkinliğe Berkin Elvan’ın ailesinin yanı sıra okul arkadaşları ve mahalle halkından katılanlar oldu.

Berkin’in vurulduğu noktaya konulan bir masanın karanfillerle ve Berkin’in fotoğraflarıyla süslendiği etkinlikte masaya kitap, defter, kalem de bırakıldı. Etrafına mumlar çevrilen etkinlikte Berkin’in de fotoğrafı duvara yerleştirildi.

Mumların yakılması ve fotoğrafların yerleştirilmesinin ardından konuşan Sami Elvan, katiller bulunana kadar bu etkinliği yapmayı sürdüreceklerini ifade etti.

 

Bakan özür diledi, polis gözaltına aldı

Etkinlik sırasında konuştuğumuz aile bireyleri, Berkin’in vurulmasından 5 dakika öncesine ait olan fotoğraflarla ilgili olarak hukuki sürecin devam ettiğini aktardı. Yarım saat önce Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın aradığını ve kendilerinden özür dilediğini belirten Berkin’in annesi Gülsüm Elvan ise, az önce mahallede üç gencin daha gözaltına alındığını vurgulayarak “nasıl özür bu” diye sordu.

Etkinlik baba Sami Elvan’ın konuşmasının ardından sonlandırılırken her Perşembe günü gerçekleştirileceği söylendi.

berkin haber aile 2

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu