Güncel

Berkin için yarın iş de yok, şenlik de

H.merkezi: KESK Berkin Elvan’ın cenazesinin kaldırılacağı saat olan 12.00’dan itibaren tüm illerde iş bırakacağını yaptığı açıklama ile duyurdu. Açıklamada, “Gün Berkin’in ekmeğine ve umuduna, onurumuza sahip çıkma günüdür!” İfadelerine yer verildi.

Belediye İş 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu, “12 Mart Çarşamba günü saat 12.00’da Berkin Elvan’ın cenazesini uğurlamak için işimizi bırakıyor, ayağa kalkıyor, Berkin’i uğurluyoruz” dedi.

BDP İstanbul’da yas ilan etti. İki günlük yas ilan eden BDP İstanbul İl Örgütü, HDP ile birlikte yürüttüğü seçim çalışmalarını iki gün durdurma karar aldı.

Gezi Platformu, “Tam 269 gün direndin küçük bedeninle. 14 kilo olan bedeninle. Meydanlarda sesin yankılanıyor. Umut ayakta! Sokaklarda binlerce sen. Berkin, senin için ayakta koca ülke, çocukluğu çalınan bütün kardeşlerimiz için” ifadeleri ile Berkini andı ve Berkinlerin hesabının sorulacağını tekrarlayarak cenazeye katılım çağrısında bulundu.

DİSK, “EKMEĞİN VE UMUDUN TÜRKİYE HALKINA EMANET” demek için 12 Mart 2014’te saat 12’de “işimizi gücümüzü” bir kenara bırakıyor, bulunduğumuz her yerde ayağa kalkıyor ve Berkin’i uğurluyoruz” iş bırakma eylemi yapacağını duyurdu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu