Güncel

(foto galeri) “Berkin’i öldürenler halka hesap verecek”

İstanbul/Başakşehir: Berkin Elvan’ın hayata gözlerini yummasının ardından tıpkı onun gibi okuyan öğrenci gençlik eylemlerine devam ediyor. Berkin için yapılan eylemlerden biride Başakşehir’de gerçekleşti.

Başakşehir Ticaret Meslek Lisesi önünde toplanan lise, orta ve ilk okul öğrencileri AKP’ye ait bir pankartı söküp ardından da üzerini karaladıklar. Daha sonra karaladıkları pankartın arkasına “15’inde bir fidan Berkin Elvan”  yazarak pankartın arkasında yürüyüşe geçtiler. Yürüyüşü “Berkin Elvan ölümsüzdür” sloganları ile devam ettirdiler.

Çok kalabalık olan gençler  Güvercintepe Mahallesini baştan başa sloganlarla yürüyerek Polis cinayetini ve onu kollayan AKP diktatörlüğünü teşhir etti. Eylemi çevredeki insanlarda alkışlarıyla destekledi. Bunun dışında gençlerin bu yürüyüşünden rahatsız olan sivil polisler 4-5 sivil araçla eylemi takip ederek halkın çocuklarının isyanlarından nasıl korktuklarını da belli etmişledir. Son evler civarında küçük bir gerginlik yaşandı fakat biz geri adım atmayarak eylemimizi devam ettirerek yerinden uzaklaştık.

Yürüyüş esnasında sürekli “Hırsız, Katil AKP” , “Berkin’in katili AKP’nin polisi”, “Analar doğurur, devlet öldürür” , “Hepimiz Berkin’iz öldürmekle bitmeyiz” sloganları sokaklarda yankılandı. Güvercintepe Meydana gelen gençler burada Ceylan Önkol , Uğur Kaymaz ve Berkin Elvan anısına saygı duruşunda bulundular. Saygı duruşundan sonra basın açıklaması okumdu. Açıklamada; ”14 yaşında bir fidanı ekmek almaya giderken vurdular.Berkin okulda sıra arkadaşlarıyla olması gerekirken aylarca hastanede yattı.Berkini ve diğer gezi şehitlerini vuran AKP polislerine vur emrini veren Tayyip Erdoğan’dır , Berkini öldürenler halka hesap verecek” dedi ve ardından açıklamayı sonlandırdı. Açıklamanın ardından  gençler alkış ve sloganlarla eylemini sonlandırdı.

Güvercintepe ÖG okurları

[widgetkit id=559]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu