Güncel

“Berkin’imizin gülüşü hep içimizde kalacak!”

 

Gezi İsyanı’nda devletin katlettiği Berkin Elvan’ın ailesine bu gün Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri taziye ziyaretinde bulundu.

Tıpkı Berkin Elvan gibi devletin zindanlarda, sokaklarda katlettiği devrimcilerin, Partizan Şehitlerinin aileleri bir araya gelerek Berkin Elvan’ın ailesine “Berkin’imizin gülüşü hep içimizde kalacak! Acınız acımızdır!” yazılı bir çiçekle desteklerini sundular.

PŞTA’dan Partizan’ın ilk Ölüm Orucu şehidi Nergiz Gülmez’in annesi Gülmez Ana, “Bizim evlatlarımızı katlettiler ama bizi yıldıramayacaklar korkutamayacaklar” diyerek Berkin’in ailesine desteklerini sundu.

2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Otelinde katledilen Hasret Gültekin’in eşi ve oğlu da Elvan ailesinin acılarını paylaşmak için oradaydılar. Hasret Gültekin’inm eşi Berkin’in annesi ile konuşurken devletin devrimci demokratlara yönelik saldırılarının asla bitmeyeceğini dün neydiyse bugün de devletin aynısı olduğunu belirtti. Gültekin konuşmasının devamında, “Bu devlet 1993 senesinde eşimi katlettikten sonra benim doğmamış çocuğumu da katletmek istedi ben yurt dışına kaçarak doğum yaptım. Devlet doğmamış çocuklardan bile korkuyor ” dedi.

269 gün çocuğunu umutla bekleyen anne oğlunun ( Berkin Elvan) adı gibi güçlü, kuvvetli ve sağlam hayata tutunduklarını söyledi. Anne yıllardır bu zulmün olduğunu ve devlet olgusunun ortadan kalkana kadarda bu zulmün bitmeyeceğini belirtti. Seçimlere dair düşüncelerini anlatan anne “Tayip Erdoğan ne çalıp çırpmaya ne de kana doymamıştır. Tayip Erdoğan tescilli katildir, yine çalarak kazandı” dedi.  Anne Berkin Elvan’ın katillerini destan yazdıkları için öven Erdoğan’ın ve polislerinin daha çok destanlar yazacaklarını belirtti. 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu