Güncel

“Biz çocuklarımızla gurur duyuyoruz ya siz?”

 

Ankara: İzmir Gezi tutsak aileleri, Ankara’ da mecliste bir basın toplantısı düzenleyerek gezi tutsaklarına özgürlük istedi ve ‘bir tek çocuğumuz dahi kalsa mücadelemizi sürdüreceğiz’ dedi. Mecliste düzenlenen basın toplantısının ardından aileler Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP İzmir milletvekili Musa Çam ile mecliste yapılan basın toplantısında İzmir’de eylemlere katılan birçok kişinin 8 aydır tutuklu oldukları vurgulandı. Basın toplantısında söz alan aileler haksız ve hukuksuz bir durumla karşı karşıya kaldıklarını belirttiler. Aileler, meclisteki basın toplantısının ardından Yüksel Caddesi’nde de bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. “Biz Gezi tutsak aileleri, arkadaşları, yoldaşları olarak biliyoruz ki onlar sadece Gezi Direnişi’ ne katıldıkları için değil; 1 Mayıslara, kadına yönelik şiddete karşı mücadeleyi savundukları; İBRAHİM KAYPAKKAYA, DENİZ GEZMİŞLERİ andıkları, emperyalist savaşa karşı sokağa çıktıkları için yargılanıyorlar.” denildi. 

Tutsak aileleri, ‘Biz çocuklarımızla gurur duyuyoruz ya siz?’ diyerek hukuksuzluğa karşı çıktılar. Aileler, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz, Katil devlet hesap verecek, İçerde dışarda hücreleri parçala, Gezi davası yargılanamaz” sloganları atarak “Çocuklarımız, yoldaşlarımız, arkadaşlarımız serbest kalana kadar mücadelemizi devam edecek” vurgusu yaptı. Açıklamada Gezi şehitlerinin isimleri söylenerek ‘yaşıyor’ denildi. Açıklama, ‘Gezi şehitleri ölümsüzdür’ sloganıyla sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu