Güncel

“Biz haklıyız ve kazanacağız”

H. Merkezi: Hey Tekstil işçileri 21 Aralık Cuma günü Kanyon AVM önünde toplanarak TOBB önüne kadar yürüyüş gerçekleştirdiler.

316 gündür direnişte olan Hey Tekstil işçileri yürüyüş boyunca; “Direne direne kazanacağız”, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız”, “Direnen işçiler yenilmezler” sloganlarını haykırarak haklarını alana kadar mücadelede ısrarcı olacaklarını dile getirdiler.

Kitle adına açıklama yapan Zeki Gördeğir; “Haklarımızı gasp edenlere, direnişimizi duymayanlara, yok sayanlara karşı mücadele ısrarımızı sürdürüyoruz. Bu ısrarımızı tüm haklarımızı alıncaya kadar sürdüreceğiz. Kıdem tazminatlarımız ve maaşlarımızı gasp edilerek, açlığa ve yoksulluğa terk edildik. Patronlar karlarına kar katarken yeni yatırımlar yaparken biz kışı nasıl geçireceğimizi, çocuklarımızı okula nasıl göndereceğimizi düşünüyoruz. Haklılığımızdan aldığımız güçle ne kadar mütevazi olanaklarımız olsa da kazanacağız. Devlet polisi ve yargısıyla TOBB’yi ve Bektaş’ı ne kadar korursa korusun biz haklıyız ve kazanacağız” dedi.

Hey Tekstil işçilerinin eylemine Deri-İş Sendikası ve üye işçiler de destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu