Kadın

BİKG; “Yaşama sahip çıkmak için dayanışmamızı örelim”

H.Merkezi: Barış İçin Kadın Girişimi (BİKG), “Yaşam yerinde yeniden dayanışmaya ben de varım” şiarıyla Kürdistada yerle bir edilen yaşam alanlarının inşası için kampanya başlattı.

Barış İçin Kadın Girişimi (BİKG) aktivistleri, Cezayir Toplantı Salonu’nda Sur, Silopi ve Cizre halkı için “Yaşam yerinde, yeniden dayanışmaya ben de varım” şiarıyla “Her yaşama 1 oda” diyerek yeni bir kampanya başlattıklarına dair basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında BİKG aktivisti Seray Şahiner söz alarak ise “Savaşın yıkımı, tozu, dumanı altında bunu konuşamıyoruz ama duyuyoruz, görüyoruz. İnsanlar yok edilen yaşam alanlarına, mahallelerine, avlularına, komşularına, doğasına, tarihlerine, camilerine, kiliselerine, hayatlarına dönmek istiyorlar” dedi
Şahiner sözlerine şöyle devam etti; “Sur’da, Cizre’de, Silopi’de hayatımıza bombalar yağdırıp yıkanlara karşı hayatlarına, doğalarına, tarihlerine sahip çıkanlarla birlikte yaşam, yerinde güzel diyoruz” dedi. ”

Şahiner kampanyaya destek çağrısı yaparak ;”Gelin savaşın yarattığı yıkımın karşısında, barış hakkımıza, hakikat hakkımıza, yaşam hakkımıza, yaşam alanlarına, yaşama sahip çıkmak için dayanışmamızı örelim” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu