Güncel

Boğaziçi’nde akademisyenler kampüsü terk etmiyor

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, üniversite senatosu toplantısına dikkat çekti ve 'Seçilmiş Senatörlerimizin Yanındayız' diyerek kampüsten ayrılmadı

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin her iş günü 12:15’te gerçekleştirdikleri nöbetlerinin 111. sini bugün gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde bir sosyal medya kampanyası başlatarak, bugün saat 14:00’da başlayan Boğaziçi Üniversitesi Senatosu toplantısına dikkat çeken ve “Seçilmiş Senatörlerimizin Yanındayız” mesajları paylaşan akademisyenler, nöbet boyunca ellerinde “Seçilmiş Senatörlerimizin Yanındayız” dövizleri taşıdılar, nöbetin ardından ellerindeki dövizleri Rektörlük binasının önüne bıraktılar.

Ödül kutlandı

Devam etmekte olan senato toplantısı bitene kadar kampüsten ayrılmayacaklarını ifade eden akademisyenler, senato toplantısı başlamadan önce diğer bileşenler ile bir araya gelerek 12 Haziran günü İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nde düzenlenen bir törenle aldıkları, “İnsan Hakları, Adalet ve Özgürlükçü Demokrasi İçin Acil Eylem” temalı Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü’nü kutladılar.

Ödülü paylaştılar

İHD İstanbul Şubesi’ndeki törene katılan ve Boğaziçi Üniversitesi Bileşenleri adına ödülü alan Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kuban Altınel, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Nazlıcan Doğan, Eğitimsen Boğaziçi Üniversitesi İşyeri Temsilciliği’nden Esra Şener ve Boğaziçi Üniversitesi İçin Mezunlar Girişimi’nden (BUİM) 12 Haziran günü gerçekleşen törende ödülü alan Nurbanu Pekol adına Elçin Üner ödülü tüm bileşenler ile paylaştılar.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, halen Güney Kampüs’te senato toplantısının sonlanmasını bekliyorlar. Akademisyenler saat 17:00’da bir açıklama yapacaklar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu