Gençlik

Bolu’da Kürt öğrenciye bıçaklı saldırı

H. Merkezi: Bolu’da sivil faşistlerin Kürt öğrencilere yönelik tehditleri günlerdir sürerken, bugün Rıdvan İşler isimli bir Kürt öğrenci bıçaklandı.

“Açılım”, “barış” söylemleri sürerken, hala birçok bölgede Kürt halkına yönelik devlet destekli faşist-ırkçı saldırılar sürüyor. Bu saldırıların sürdüğü bölgelerden biri de Bolu.

Daha önce de Kürtlere yönelik linç ve ırkçı saldırılarla gündeme gelen Bolu’da, geçtiğimiz günlerde demokrat, yurtsever öğrencilerin yaşadığı evler, polis destekli sivil faşist gruplar tarafından ablukaya alınmış ve bu saldırı örtbas edilmişti.

 

Saldırının ardından otobüsten attılar

Ancak 2 gündür Abant Üniversitesi’nde Kürt öğrencilere yönelik silahlı tehditlerin bugün bir Kürt öğrenciye yönelik bıçaklı saldırıya dönüşmesi ile buradaki öğrencilerin can güvenliği kaygısı daha da arttı.

Rıdvan İşler isimli öğrenci üniversite kampüsünden ayrılmak üzere bindiği otobüste sivil faşist bir grubun bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırının ardından otobüsten atılan İşler arkadaşları tarafından Köroğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu