Gençlik

Bolu’da öğrencilere eyleme katılmama “uyarısı”!

H. Merkezi: Bolu İzzet Baysal Üniversitesi üniversitelilere aylar önce katıldıkları 6 Kasım eylemi için uyarı yazısı gönderdi.

Rektör yardımcısı imzası taşıyan “uyarı” yazısında eylemlere bir daha katılmama mesajı veriliyor. 

Üniversite 6 Kasım’da YÖK’ü protesto eden üniversite öğrencilerine Rektör Yardımcısı Kenan Gümüştekin imzalı “uyarı yazısı” ile eylemle katılmama “çağrısı” yaptı.

Gelen yazıda; “6 Kasım’da izinsiz düzenlenen bir basın açıklamasına katıldığınız tespit edilmiştir. Toplu hareket ederek izinsiz gösteri yapmamanız ve bulunduğunuz ortamdaki huzur ve işleyişi olumsuz etkileyen davranışlardan sakınmanız hususunda gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ederim” sözleri yer aldı.

Öğrenciler ise duruma tepki göstererek, bir önceki yıl YÖK’ü protesto eden ve aynı zamanda eyleme katılmayan öğrencilere bile soruşturma açıldığını, bunun hemen her etkinlikte üniversite öğrencilerine baskı kurmak amacıyla yapıldığını dile getirdi.

“Üniversitemiz güvenlik birimleri tarafından 06.11.2013 tarihinde… …basın açıklamasına katıldığınız tespit edilmiştir” “uyarı”da bulunan bu sözler ise ülkemizde alışıldık hale getirilen fişlenmeyi bir kez daha ortaya koymuş oldu.

 

Kaynak: Sendikaorg

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu