Emek

Boytek fabrikasında patlama, kimyasal sızıntı alarmı verildi

H. Merkezi: Tekirdağ Çerkezköy’de Boytek fabrikasında kimyasal reaksiyon sonucu patlama meydana geldi. Dumandan etkilenen 29 işçi hastaneye kaldırıldı.

İstanbul’a 100 kilometre mesafede bulunan Tekirdağ Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde kimyasal sızıntı alarmı verildi. Boytek isimli tekstil fabrikasında meydana gelen patlama sonrası dumandan etkilenen 29 işçi hastanelere kaldırıldı.

Tekirdağ Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde Boytek fabrikasının kazanlardan birinde patlama meydana geldi. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan diğer bazı fabrikalardaki işçiler ise olası bir olumsuzluğa karşı evlerine gönderildi.

 

Kaymakam: “Kimyasal reaksiyondan aşırı ısınma”

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Belediye Başkanı Vahap Akay da Organize Sanayi Bölgesi’ne giderek çalışmaları yerinde inceledi. Kaymakam Abban, “Kazanın bir tanesinde kimyasal reaksiyon nedeniyle aşırı ısınmadan dolayı patlama meydana gelmiş. Koku ve duman nedeniyle fabrika boşaltıldı” dedi. Fabrikada itfaiye ekiplerinin yaptığı çalışma ile dumanlar kontrol altına alındı.

 

İşçilere uyarı “Bebeğinizi emzirmeyiniz”

Sözcü’den Turgut Erat da, gaz sızıntısının ardından pek çok firma çalışanlarını eve gönderdiğini, bebekli çalışanlara yönelik “durum netleşene kadar bebeğinizi emzirmeyin” uyarısında bulunulduğunu yazdı. (Evrensel)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu