GüncelManşet

İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım’a tahliye yok!

H.Merkezi: Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu milletvekilleri İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım’ın tahliye talebini reddetti.

Anayasa Mahkemesi’nin ‘uzun tutukluluk’ kararının ardından KCK davasından tutuklu bulunan Ayhan ve Yıldırım, tahliye talebinde bulunmuştu. Savcının tahliye edilmeleri yönünde görüş bildirmesine karşın, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, talebi oy çokluğu ile reddetti.

 

HDP milletvekilleri, Meclis’te süresiz açlık grevine başlıyor

Tutuklu BDP milletvekillerinin tahliye edilmemesini protesto eden HDP milletvekilleri, yarın Meclis’te süresiz açlık grevine başlıyor.

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, twitter’dan yaptığı açıklamada, “Tutuklu vekillere karşı gelişen ayrımcı yaklaşımı protesto için HDP’li 4 vekil TBMM’de yarın süresiz açlık grevine başlıyoruz” dedi.

HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel “Anayasa Mahkemesi Balbay’ı serbest bıraktı. Bu kararın diğer vekiller için emsal teşkil etmesi gerekirdi. Ama hukuksuzluk devam ediyor. Kamuoyu oluşturmak ve bu hukuksuzluğa dikkat çekmek için yarın Meclis’te açlık grevine başlıyoruz” diye konuştu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu