Gençlik

Bu Dava Senin Davan Mehmet İçin Ayağa Kalk!

 

H.Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik, yaptığı bir açıklama ile 21 Mayıs günü gerçekleşecek olan Mehmet Ayvalıtaş mahkemesine çağrı yaptı. Açıklamayı haber değeri taşıdığı için yayımlıyoruz:

“Mehmet Ayvalıtaş, Gezi isyanı sırasında sokaklara dökülen milyonlardan birisiydi. Taksim’de yaşanan polis saldırısını protesto etmek için 2 Haziran tarihinde Ümraniye’de katıldığı eylem sırasında kitlenin üzerine araba sürülmesi sonucu 19 yaşında hayata gözlerini yumdu. Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi, annemiz Fadime anada oğlunun acısına dayanamayarak hayatını kaybetti ve oğlunun yanına defnedildi.
Mehmet Ayvalıtaş’ın yaşamını yitirmesi sonucu açılan davada, önce her köşe başında bulunan mobese yok denildi ancak daha sonra mobese kayıtları bulundu. Sadece mobese değil savcılık tarafından da mahkemeye gönderilen evrakların kaybedildiği ortaya çıktı.
Daha önce yapılan duruşmada mahkeme önünde bekleyen kitleye polisin saldırması sonucu çıkan gerginlik mahkemeye de yansımış ve duruşma 21 Mayıs tarihine ertelenmiştir.
Biz Yeni Demokrat Gençlik olarak bütün halk gençliğini 21 Mayıs saat 09:00 da Kartal Adliyesi önüne çağırıyoruz.
Mehmet Ayvalıtaş ölümsüzdür.

Bu Dava Senin davan Mehmet İçin Ayağ Kalk
Gezi şehitleri ölümsüzdür
Yeni Demokrat Gençlik”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu