GüncelManşet

Bu Neyin Korkusu!

 

1900 polis, 1 helikopter ve 4 TOMA ile abluka altına aldıkları duruşma devam ediyor. Duruşmaya Gezi’de ölümsüzlüğe uğurlanan şehitlerin aileleri Ali İsmail evlatlarını yalnız bırakmadılar. İçeride duruşma devam ederken, “bu dava senin davan Ali İsmail için ayağa kalk pankartı açan Yeni Demokrat Gençliğin de aralarında bulunduğu çok sayıda demokratik kitle örgütleri Ali İsmail’i yalnız bırakmadılar.

Ali İsmail Korkmaz Davasında Son gelişme

Ali İsmail Korkmaz’ın Gezi olayları sırasında Eskişehir’de polisler tarafından darp edilerek öldürülmesini gören Semih Berkay tanık olduğu anları anlattı. Semih Berkay, tutuklu ve tutuksuz sanık koltuğunda oturan ve oturmayan polisleri tek tek teşir ederek ne gördü ise anlattı.

Katilleri tek tek göstererek teşhir etti!

Tanık Berkay’ın verdiği katil listesi şöyle, fırıncı Ebubekir Harlan, polis Mevlüt Saldoğan, Hüseyin Engin, Şaban Gökpınar adlı katilleri teşhir etti.

Semih Berkay ifadesinde, Ali İsmail’i ayrı ayrı üç defa dövdüklerini anlatan Berkay, “Sadece polisler değil darp edenlerin arasında elleri coplu fırıncı ve sivil polislerde vardı aralarında” dedi. Olaylar sırasında fırına sığındığını söyleyen Berkay, o esnada elleri coplu polis Selçuk Bal ve Serkan Kavak’ın Ali İsmail’i dövdüklerini anlattı. Devamında Ali İsmail’in polislerin elinden kaçarak koşmaya başladığını ve Hüseyin adlı bir polisin “tutun” diye bağırarak arkasından kovaladığını sonrasında Ali İsmail’i fırın çalışanlarından bir tanesinin dengesini bozarak yere düşürdüğünü anlattı. Berkan ifadesinin devamında, Ali İsmail Düştükten sonra Polislerin, fırıncının ve sivillerin bir anda Ali’nin üzerine çullandıklarını fakat polis MEVLÜT SALDOĞAN’ın hızını alamadığını defalarca kafasına tekme attıktan sonra ise en son yüzüne vurduğunu Ali İsmail’in bilincini kaybettiğini anlatırken, salonda gergin anlar yaşandı.

Bir annenin geçireceği en korkunç anlar!

Anne Emel Korkmaz anlatılanlara dayanamayarak “Allah korkunuz yokmu sizin” diyerek polislere feryat etti.   

Semih Berkay ifadesinin devamında; “Ali aldığı darbelerden sonra birden fırladı ve kaçmaya başladı, az ileride bulunan sivillere “ çevirin çevirin” diye seslenerek yakalattılar Ali’yi ve ikinci kez darp ettiler. Yerde yatan Ali’ye 3. kez ise ellerinde budaklı odun bulunan siviller darp etmeye başladı ve polislerden bir tanesi “ başımıza iş açacaksın”  diyip bacaklarına vurmaya başladı. Ali 3. darbından sonra kalkıp yürüyerek gözden kayboldu” dedi. Katillerin avukatları anlatılanları çarpıtmaya başlayınca Ali İsmail’in avukatları itiraz etti. Fırın’ın güvenlik kamarasındaki görüntüler izlendi ve ara verildi.

Abluka altındaki duruşmada , “katil devlet hesap verecek” , “katil polis hesap verecek” , “Ali’nin katili patron ağa devleti” sloganları ile gergin bekleyiş devam ediyor.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu