Güncel

Bursa H Tipi Hapishanesi’nde ayakta sayımı kabul etmeyen tutsaklar darp edildi

H. Merkezi: Bursa H Tipi Hapishanesi’nde ayakta sayımı kabul etmeyen siyasi tutsakların, gardiyanlar tarafından darp edildiği, 8 saat boyunca ters kelepçeyle bekletildiği bildirildi.

Bursa H Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan siyasi tutsakların, ayakta sayım vermedikleri gerekçesiyle çok sayıda gardiyan tarafından darp edilerek tek kişilik ve içinde yatak bulunmayan hücrelere konuldukları bildirildi. E1 ve E2 koğuşlarındaki tutsaklar, daha önce ayakta sayım vermezken dün sabah sayımında koğuşlara giden çok sayıda gardiyan, “Adalet Bakanlığının talimatı var. Bundan sonra ayakta sayım vereceksiniz” dediği söylendi. Avukatların verdiği bilgiye göre, ayakta sayımı kabul etmeyen tutsaklar çok sayıda robokopun saldırısına uğradı. Tutsaklar darp edildikten sonra 8 saat boyunca içinde yatak olmayan tek kişilik hücrelerde ters kelepçeyle bekletildiği kaydedildi.

Darp edilen tutukluların isimleri şöyle: Bursa HDP İl Eşbaşkanı Yüksel Uygun, EMEP Bursa İl Başkanı Hasan Özaydın, Hüsamettin Esen, Serhat Sezgin, İdris Başaran, Ersin Arıkan, Mehmet Şirin Baycu, Abdulkadir Doğru, Selim Acar ve soyadı öğrenilemeyen Ünal.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu