GüncelManşet

Bursa’dan Özgür Gelecek okurları “Dayanışmayı büyütelim”

Bursa: Kürt halkı üzerindeki faşist abluka ve sokağa çıkma yasaklarına ve katliamlara karşı Kürt halkının ortaya koyduğu direnişin sesine ses katmak, direnişlerinin sesini daha geniş kesimlere duyurmak bağlamında Özgür Gelecek gazetesinin başlatmış olduğu kampanya kapsamında bir aylık gelirlerini yasaklı Kürt illerine yollayacağını kamuoyuna duyurmuştu.

Özgür Gelecek okurları Bursa’da bu sese ses katmak ve kampanyanın önemini geniş kitlelere duyurmak için bu hafta Panayır Mahallesi’nde dağıtım gerçekleştirdi.

Kampanya kapsamında, kahvehanelerde “Dün Gezi direnişinde halk kendi demokratik talepleri için sokağa çıkarken devlet tarafında nasıl katlettiyse, bugün de misliyle Kürt halkı katledilmektedir. Kürt halkı üzerindeki faşist ablukaya, baskı ve katliamlara karşı sesimizi yükseltelim. Bugün Kürt halkı günlerdir kendi ölülerini dahi sokaklardan, alamamaktadır. Bugün Kürt halkına teslimiyet ve katliamlar dayatılırken, Kürt halkı bu katliamlara ve teslimiyete karşı direnmektedir. Bizler de bu direnişi sahiplenelim, dayanışmayı büyütelim” şeklinde konuşmalar yapıldı.

 

Her hafta farklı bir mahallede dağıtım

Mahallede evlere giderek orada gazetenin tanıtımını ve Kürt halkı üzerindeki katliamlara karşı ortak mücadelenin önemine değinen Özgür Gelecek okurları devlet terörünün dün olduğu gibi bugün de şiddetini artırarak sürdüğünü belirttiler.

Özgür Gelecek okurları Bursa’da kampanya bitim tarihine kadar her sayıyla birlikte farklı mahalle ve ilçelerde ev ziyaretleri ve kahve çalışmaları gerçekleştirip Kürt halkı üzerindeki yasaklara, katliamlara ve ablukaya karşı devlet terörünü teşhir ederek, direnişle dayanışmayı sürdüreceklerini belirttiler.

 

bursada kampanya calismasi2

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu