Gençlik

“Çalışmalarımızı engelleyemezler”

İzmir: Menemen YDG merkezi bir köprüye 1 Mayıs çağrısı yapan bir pankart astı.

İzmir’e bağlı Menemen ilçesi Menemen YDG 1 Mayıs’a dair çalışmalar kapsamında dün (29 Nisan) merkezi bir köprüden “Berkin Seni 1 Mayıs’a Çağırıyor” yazılı pankart astı. 

Menemen YDG, “Berkin Seni 1 Mayıs’a Çağırıyor” yazılı pankart asılırken polisler tarafından engellenmeye çalışıldıklarını belirterek, “Egemenlerin 1 Mayıs korkusunu sürdürmeye devam ediyoruz. Egemenler bu kapsamda çalışmalarımızı engellemeye çalışmaktadırlar. Menemen YDG olarak 1 Mayıs çalışmalarımız kapsamında pankart asarken faşist polisler tarafından taciz edildik” dedi.

YDG’liler, engellemelere rağmen pankartlarını astıkları ve kitlenin yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını ifade etti.

Açıklamada, “Pankartımızı astıktan kısa bir süre sonra ekip aracı gelip kimliklerimizi alamaya çalıştı. Ardından gelen sivil faşistler ‘buraya pankart asmak için izin almanız gerekir’ dedi, bizler onlara örgütlü duruşumuzla cevap verip pankartımızı çıkarmalarına o sırada izin vermedik” şeklinde sürdürlen Menemen, kitle ile sohbet ederken, “sivil faşistler tekrar gelip pankartı ellerinde bulunan kamayla kesip kaçırdılar. Bu sırada çevrede bulunan kitlelerden büyük tepki aldılar” dedi.

Menemen Yeni Demokrat Gençlik olarak bu baskılara boyun eğmeyeceklerini ve 1 Mayıs’ta alanlarda bir kez daha haykıracaklarını dile getirdi.

2 YDG’li gözaltına alındı

Gece geç saatlerde ise Menemen’de 2 YDG’linin gözaltına alındığı ancak sabaha karşı serbest bırakıldıkları öğrenildi.

Kaynak: http://yenidemokratgenclik.net/

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu