Gençlik

Çanakkale’de faşist saldırılar

 

Geçen sene Ocak ayında ÇOMÜ’nün yemekhanesinde gerçekleşen faşist saldırının ilk duruşması 9 Mart günü 14.00 da gerçekleşti.

Mahkeme salonunda faşistler tarafından tehdit edildik ve duruşma sonrasında adliye çıkışı faşistlerin sözlü ve fiziksel saldırısına uğradık. Polis ve ülkücülerin işbirliğinde gerçekleşen saldırının daha önceden planlandığı duruşma sırasında dışarıda olan arkadaşlarımızca gözlemlendi. Olaydan yarım saat sonrasında  evlere dağılmak üzere yol alırken takip edildiğimizi fark etmemizin  ardından bir grup faşistle karşı karşıya kaldık. Bu Tehdit ve saldırıları can güvenliğimiz olmadığı için emniyette suç duyurusunda bulunduk.Bunun emniyetten  bir çözüme ulaşmayacağını biliyoruz. Yine dün akşam saatlerinde SGD’li bir kadın arkadaş evine giderken 17 FF 519 plakalı araç tarafından uzun süre takip edilmiştir.

Bugüne kadar faşistlerin saldırılarının en büyük destekçisi polis, bizim uğrayacağımız herhangi bir saldırıdan sorumludur. Faşistler  kampüslarde  eğitim koşullarımızı engellemeye yönelik sistemli bir şekilde saldırılarına devam edeceklerdir. Devrimci demokrat yurtsever öğrenciler olarak  bu saldırı ve tehditlere karşı bir arada mücadelemiz devam edecektir.

Çanakkale YDG

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu