Emek

Çankaya İşçileri Açlık Grevinde

CHP’li Çankaya Belediyesi işçileri dün (24 Mayıs) itibariyle Sakarya Caddesi’ne çadır kurarak, süresiz açlık grevine başladılar.

Direnişle ilgili bilgi aldığımız işçiler, CHP’nin “devrimci demokrat” bir belediye olarak kendini lanse ettiğini ve kendilerinin de devrimci demokrat işçiler olmalarına rağmen sendikalı oldukları için işten çıkarıldıklarını ve bu yüzden direnişte olduklarını belirterek tepkilerinin içeriğini net bir şekilde gösterdiler.

DİSK/GENEL-İŞ Sendikası’na üye İşçilerin neden direnişe geçtiklerine dair hazırladıkları bildiriyi aynı şekilde yayımlıyoruz:

 

“Örgütlü bulunduğumuz Çankaya Belediyesi’nde aylardır iyi niyetli bir şekilde yürüttüğümüz çabalarımız boşa çıkartılmıştır.

Çankaya Belediye Yönetimi sistematik bir taşeronlaştırma çalışmasını başlatmıştır.

Eylemlilik planlarımız uygulanırken Çankaya Belediyesi’nin süreci yeniden müzakere edelim isteği tarafımızca olumlu karşılanmış ve masaya oturulmuştur. Ancak müzakere sürecinde akıldan uzak tehditlerle dolu bir süreç yaşanmıştır. Bu süreç sadece müzakere masasında da kalmamış işyerlerinde bizleri yalancılık ile suçlamışlar ve çeşitli baskı, tehdit vb. durumlara maruz bırakmışlardır. Sendikamız ve üyelerimiz bu baskı ve tehditler ile taşeronlaştırmaya karşı sessiz kalmayacak ve BAŞ KALDIRACAKTIR.

Çıplak ayaklı yürüyüş yapan bizlerin eylemi, kaldığı yerden devam ediyor ve süresiz AÇLIK GREVİNE başlıyoruz.

Ankara 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu