Emek

Çapa İşçileri; “bu eylem son uyarıdır!”

İstanbul: Çapa işçileri direnişlerinin 121. gününde bir kez daha “taşerona başkaldır” diye haykırdı.

Çapa Hastanesinde 4 aydır direnişte olan işçiler bugün(20 Haziran) saat 12.00’da “Taşeron çalışmaya hayır! İşten atılmalara geçit vermeyeceğiz, güvenceli iş, güvenceli gelecek istiyoruz!” yazılı pankart açarak direniş çadırlarının kurulu olduğu Cerrahi Tıp Bilimleri binası önünden Dekanlığa bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Oldukça öfkeli olan işçiler yürüyüş boyunca “Direne direne kazanacağız”, “ biz haklıyız biz kazanacağız”, “susma haykır taşerona başkaldır”, “zafer direnen emekçinin olacak” vb sloganlar haykırdı.

Dekanlık Binası önünde oturma eylemi yapan işçiler burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamayı işten çıkarılan Emine Ermiş okudu. 4 aydır direndiklerini ve başlarının dik olduğunu ve haklı olmanın gururu taşıdıklarını dile getiren Ermiş,”sesimizin çıktığı kadar haykırıyoruz, yargı kararlarına uyun, taşeron işçilerine kadro verin, 4D kamu statüsünü uygulayın!” dedi.

Ermiş, kendilerine hakları verilmediği gibi yeni işten çıkarmaların olacağının önerilmesinin kabul edilir olmadığını söyledi. “ölüm” ile “sıtma” arasında tercih yapmaya zorlandıklarını belirten Ermiş “işçi çıkartmayalım ama ücretleri kesmek zorundayız diyorlar. İşimize de ücretlerimize de dokunan yanar! Bu bir uyarı eylemidir” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu