Güncel

Çapa işçileri: Direnişe devam!

İstanbul: Saat 12.30’da bir araya gelen Çapa işçiler Çapa Hastanesi bahçesinde kurdukları direniş çadırı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Çapa ve Cerrahpaşa’da çalışan taşeron işçileri olarak “İnsanca yaşamak ve güvenceli iş” şiarıyla bir araya geldiklerini ve yakın zamanda grev yapacaklarını dile getirdiler.

Basın açıklamasına destek vermek için gelen BEDAŞ işçileri söz alarak; “Taşerona son verip bu onurlu mücadelemizi kazanma adına arkadaşlarımıza destek vermek için buradayız. Sonuna kadar onların arkasındayız” diyerek dayanışma mesajlarını iletti.

BEDAŞ işçilerinin ardından yazarlar sendikası adına Cezmi Ersöz ve TTB başkanı Taner Gören söz aldı.

Kitle adına basın açıklamasını Taşeron İşçileriyle Dayanışa Derneği Başkanı Güneş Cengiz okudu. Cengiz; “Bir grevle gücümüzü göstermek için bu son karar, ek bir gerçek oldu. Her koşulda işçi azaltacağına göre, bunu durdurmanın yolu direnişimizi grevle taçlandırmaktır. İstanbul Tıp Fakültesinin tüm bileşenleriyle, memurları, işçileri, asistanları, öğretim üyeleriyle birlikte ortak bir grev gerçekleştirmek mümkündür, gereklidir” dedi.

Basın açıklaması Grup Emeğe Ezgi’nin türküleri ve işçilerin direniş halaylarıyla sonlandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu