Güncel

Çemişgezek’te HDP seçim bürosu açıldı

Dersim: Dersim’in Çemişgezek ilçesinde HDP milletvekilleri adayları Edibe Şahin ve Alican Önlü’nün katılımı ile HDP Seçim Bürosu açıldı. Büro açılışı oldukça kalabalık bir kitlenin katılımı ile gerçekleşti. Devrimcilerin, demokratların, sosyalistlerin HDP çatısı altında bir bütün olduğunu ve bundan mutluluk duyduklarını belirten Çemişgezek halkı, HDP’nin barajı geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

HDP Dersim milletvekili adaylarından Edibe Şahin seçim bürosu açılışında konuşma gerçekleştirdi. Şahin, toplumun sistematik bir şekilde kutuplaştırıldığına, baskı ve imha politikaları ile tek vücut olunmasının engellenmeye çalışıldığına ve bu baskı politikalarına karşı HDP’nin demokrasi için önemli bir kapı aralayacağına değindi. Şahin konuşmasının devamında “Bizler artık farklı alanlarda değiliz. Aynı meydanlarda buluşup, sesimizi hep birlikte yükseltiyoruz” dedi.

Alican Önlü ise, “77 yıl sonra Hozat’ta gün yüzüne çıkan kefensiz kemikler, imha politikalarının kirli yüzünü bizlere gösterdi. Bilinsin ki karış karış toprağımızı, suyumuzu, inancımızı ve ateşimizi gürleştireceğiz; 7 Haziran’da en iyi cevabı bizler hep birlikte vereceğiz” dedi.

Partizan ve ESP temsilcileri ile DBP İl Eşbaşkanı Melek Dolaz ve HDP Merkez ilçe başkanı Aslan Çağ da birer konuşma gerçekleştirdi.

Partizan temsilcisi yaptığı konuşmada, kitlelerden öğrenmenin önemine vurgu yaparken, devrimcilerin, solcuların, sosyalistlerin, yurt severlerin demokratik talepler noktasında aynı payda da buluşmanın önemine değindi. Bu birlikteliğin 7 Haziranda faşizmin halkların önüne koyduğu barajları yıkıp geçeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından halaylar eşliğinde coşkulu bir şekilde büro açılışı gerçekleştirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu