Güncel

Çıplak arama işkencesini teşhir edenlere cadı avı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'çıplak arama' paylaşımlarına soruşturma başlatıldığını duyurdu

HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Uşak Emniyeti’nde 30 genç kadının maruz kaldığı çıplak arama işkencesini duyurmasının ardından AKP’li vekil Özlem Zengin üstünü örtmeye çalışmıştı. Ancak sosyal medyada birçok kadın maruz kaldıkları çıplak arama işkencesini teşhir ederek paylaşımlarda bulunmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da bu işkencenin teşhir edilmesinin ardından paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Başsavcılık yine işkenceyi teşhir edenler hakkında ‘FETÖ’ye yakıştırma yaparak şunları söyledi:

“Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada polis merkezleri ve cezaevlerinde çıplak olarak arama yapıldığını iddia eden kişilerin, FETÖ silahlı terör örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Anayasal düzenine yönelik hedeflerini meşru göstermek ve bu hedef lehine kamuoyu oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak paylaşımlarda bulunduğu şüphesini destekleyen emarelerin tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında özel yasa hükümleri gereğince farklı soruşturma/kovuşturma usulü öngörülen kişiler hakkında, yasal düzenlemelere göre işlem tesis edilecektir.””

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu