Güncel

Çıplak arama işkencesini yapanlar Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan şikayetçi oldu!

Uşak emniyet müdürü, il emniyet müdür yardımcıları ve çok sayıda polis suç duyurusunda bulundu.

Uşak Emniyet Müdürlüğü’nde 30 kadının ‘çıplak aramaya’ maruz bırakılarak cinsel tacize uğradığını kamuoyuna duyuran Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, Uşak Emniyet Müdürü Mesut Gezer, il emniyet müdür yardımcıları ve çok sayıda polis ‘iftira atıldığı’ iddiası ile suç duyurusunda bulundu.
Kendi resmi sosyal medya hesabından duyuran vekil, “ “Topluma çağrımdır: Çıplak aramayı gündem ettim diye yalancılıkla suçlandım, iftiralara uğradım, bir de utanmayıp hakkımda suç duyurusunda bulundular. Allah’a şükür ki arkamda devlet değil, millet var, alnım açık. Hep beraber bu tacizi artık bitirelim, geri adım atmayalım” ifadelerini kullanarak çağrıda bulundu.
Emniyette ve cezaevlerinde çok sayıda kadın ‘çıplak aramaya’ maruz kaldığını sosyal medyadan duyurarak DP’li vekilin söylemlerini desteklemiş, AKP’li Özlem Zengin ise Türkiye’de olduğuna inanmıyorum demişti. Sosyal medyada bu sözler çok tepki alırken, HDP’li vekilin açıklamalarına dönük resmi bir açıklama yapılmadı.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu