GüncelManşet

Cizîr’den “Dün terk etmedik, bugün de terk etmeyeceğiz”

Cizîr: Faşist abluka ve katliam politikalarına karşı Cizîr halkı direnmeye devam ediyor. Bölgeden muhabirlerimiz aracılığıyla edindiğimiz bilgilere göre dün akşam saatlerinde artan top sesleri ve silah sesleri sürüyor.

TC devletinin yasaklı bölge ilan ederek işgal altına almaya çalıştığı Cizîr’de özyönetim mücadelesi sürüyor. İki gün önce Cizîr’de sokağa çıkma yasağı yeniden başlatılmış, yasağın ardından halkı hedef alan Esadullah Timleri isimli katil ekipler yeniden devreye girmeye başlamıştı.

 

Cizîr’de bulunan Özgür Gelecek okurumuz son durumu aktarıyor:

“Yine elektrikleri ve suları kestiler. Bizi karanlığa hapsettiler. Dışarıda çok yoğun çatışmalar devam ediyor ve sürekli top sesleri geliyor. Üç kişinin keskin nişancılar tarafından vurulduğunu biliyoruz. Çok sayıda ise yaralı var. Kafamızı kaldırdığımızda direk hedef alarak vuruyorlar. Cizîr’in kontrol noktalarını keskin nişancılar tarafından tutmaya çalışıyorlar. Cudi, Nur, Yafes ve Sur Mahallelerine yoğun top atışları gerçekleştiriyorlar.

Biz dayanışmayla ayakta kalmaya devam ediyoruz, ama susuz ne kadar dayanabiliriz bu duruma, bilemiyoruz. Yaşadığımız topraklardan bizi çıkarmaya çalışıyorlar ama direneceğiz. Biz bu toprakları dün terk etmedik, bugün de terk etmeyeceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu